Fundacja Sfera realizuje swą misję promowania kultur krajów romańskich w Polsce poprzez organizację wydarzeń kulturalnych. Oto co działo się w Sferze od momentu powołania Fundacji do życia:

SFERA POZNAÑ

Hiszpania do 4. potęgi

Głównym, cyklicznym przedsięwzięciem realizowanym przez Fundację Sfera jest poznański Festiwal República Femenina. Poniżej znajdą Państwo więcej informacji o wszystkich do tej pory zorganizowanych edycjach Festiwalu:

República Femenina 2012

República Femenina 2011

República Femenina 2010

Zapraszamy także do zapoznania się z archiwum wydarzeń:

Serdecznie zachęcamy do udziału w wykładach organizowanych przez Area de Estudis Catalans z Instytutu Filologii Romańskiej UAM. Wykłady o tematyce literaturoznawczej i traduktologicznej w j. hiszpańskim i katalońskim odbędą się już w najbliższy poniedziałek! Więcej informacji znajdziecie pod spodem. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje o wykładach

*****

Goraco zachęcamy Was do udziału w konkursie literackim “Escribecuentos”, organizowanym w ramach Tygodnia Opowieści. Termin zgłoszeń to 26 maja, a szczegóły konkursu znajdują się w załączonym linku. Już wkrótce więcej informacji na temat poznańskiego Semana de Cuento (27 maja – 3 czerwca 2012).

Escribecuentos

*****

Serdecznie zachęcamy do udziału w Dniach Baskijskich , które odbędą się już po raz kolejny w Poznaniu w dniach 12-20.04.2012, m.in. w Instytucie Filologii Romańskiej UAM.

*****

Fundacja Sfera serdecznie zaprasza do uczestnictwa w serii wykładow zorganizowanych przez Área dels Estudis Catalans na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wykłady wygłoszą specjaliści z czterech katalońskich uniwersytetów, a będą dotyczyły przede wszystkim poezji Joana Maragall. Poniżej link do plakatu ze wszystkimi danymi. Zapraszamy! Uwaga: wszystkie wykłady w języku hiszpańskim odbędą się w Collegium Novum, UAM, Poznań. Numery poszczególnych sal znajdują się na plakacie.

Wykłady Joan Maragall

*****

Wszystkich hiszpańskojęzycznych serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie Evy Rufo, La VI Semana de Cuento. Szczegóły poniżej.

Se buscan Cuentistas, contadores, narradores orales para contar durante la VI Semana de Cuento que este ańo se celebrara a finales de mayo/ principios de junio. Todos los interesados acudid el martes 3/04 a las 19.30 Sala 207B en Collegium Novum. Elescribecuentos

8. DNI RÓWNOŚCI I TOLERANCJI W POZNANIU
14.11 – 19.11.2011
Równość w Europie, równość w Polsce!
Zapraszamy serdecznie do udziału w 8. Dniach Równości i Tolerancji w Poznaniu! Szczegółowy program znajdą Państwo po kliknięciu na poniższe logo.

*****

Hola! W imieniu naszego Partnera, Olimpiady Języka Hiszpańskiego, serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli j. hiszpańskiego z Poznania do udziału w piątkowych warsztatach dydaktycznych, poświęconych literaturze (Análisis e interpretación de textos literarios en el aula de L2) Poprowadzi je Jorge Martinez z Wrocławia, specjalista od ELE i literatury.

4 listopada 2011, Dom Bretanii, Stary Rynek 37, godz. 10.00-15.00

Zachęcamy Was do zapoznania sie z ofertą warsztatów w pozostałych 7 okręgach Olimpiady (m.in. pozostały jeszcze wolne miejsca na piątkowe warsztaty w Warszawie i sobotnie w Bydgoszczy) Aby móc uczestniczyc w zajęciach, należy zarejestrowac się, przy pomocy opcji “Formularz”.

Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla wszystkich nauczycieli j. hiszpańskiego, nie tylko dla tych, którzy przygotowują uczniow do Olimpiady.

Polecamy stronę Olimpiady na facebooku , gdzie organizatorzy informują o licznych wydarzeniach towarzyszących OJH, przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli.

Z serdecznymi pozdrowieniami, Fundacja Sfera