Tamara Filipiak

Dziennikarka, studentka filologii hiszpańskiej, filmożerczyni i miastomaniaczka. Współpracowała z Gazetą Wyborczą, Radiem Merkury i platformą Pmedia.info, od zawsze redaktorka szkolnych gazet niezależnych i wszelkich projektów medialnych w działach kultura-społeczeństwo.

Autorka scenariuszy, programów wystaw, pasjonatka fotografii reportażowej i artystycznej. Wolontariuszka hiszpańskich fundacji dla imigrantów (Fundacji ARED dla wykluczonych społecznie kobiet i stowarzyszenia dla imigrantów Malaga Acoge), zafascynowana wielokulturowością i komunikacją międzyludzką. Poszukiwaczka przestrzeni pomiędzy mediami i codziennością, pomiędzy językami obcymi i oswojonymi. Najnowsze obsesje: capoeira Angola i kultura współczesna krajów arabskich!

Aktualnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Fundacji.