Do grona naszych współpracowników i współpracowniczek należą, m.in.:

Amaia Donés Mendia – wykładowczyni języka i kultury Kraju Basków. Zajmuje się też tłumaczeniem – jest to jedna z jej pasji. W Poznaniu współorganizuje różne wydarzenia związane z promocją kultury Kraju Basków.

Natalia Stolarska - pasjonatka języków obcych. Ukończyła etnolingwistykę i filologię angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, gdzie poznała język baskijski oraz języki celtyckie; od kilku latwspółorganizuje w Poznaniu wydarzenia promujące języki mniejszościowe.

Agnieszka Pokrywka – zajmuje się animacją, grafiką, street-artem, autorka szaty graficznej naszej nowej strony.

Tomek Jaroszyk – absolwent informatyki UAM i administrator sieci, pasjonat fotografii i jazdy na deskorolce, nasz admin i doradca w sprawach komputerowo-technicznych.

Asia Górawska – absolwentka malarstwa na poznańskiej ASP, pasjonatka fotografii i wszelkich form kolażowych, autorka plakatu SFERA POZNAÑ.

Ewa Grabowska, romanistka ze słabością do literatury, historii, Średniowiecza i Belgii. „Po godzinach” grafika i projektowanie, szczególne uwielbienie dla sztuki plakatu i typografii; relaks przy rysunku i książkach Amélie Nothomb. Autorka plakatu dla fundacyjnego projektu Hiszpania do 4. Potęgi.

Wolontariuszki i wolontariusze działający w naszej organizacji to:
Tamara Ciechanowska, Tomasz Wosik, Dorota Biela, Paulina Wasiak, Joanna Guźniczak, Sylwia Gronostaj, Alicja Zasadowska, Ewa Żukowska, Aleksandra Szuma

Tłumaczki: Alicja Wiącek, Roksana Cieszkowska, Katarzyna Kuziemko

Bardzo dziękujemy też wszystkim osobom, dzięki którym strona Fundacji została przetłumaczona na języki obce. Są to:
dr Alfons Gregori i Gomis i Agnieszka Przychodniak: wersja katalońska
Matylda Figlerowicz, Agnieszka Nawrocka i Hélène Voinson: wersja francuska